Boj o čistou vodu

| | 0 Comments


Jde o to, že voda, která není úplně čistá neprospívá lidské pokožce a také se v ní koupat není žádný požitek. A my tedy požitek chceme a potřebujeme. Jinak nemá smysl mít doma bazén, že ano. Pokud v něm ovšem nechceme chovat ryby. Třeba sumce nebo žraloky.

No, dobře, konec vtípků a jdeme se podívat na to, jak čistou vodu mít a jak ji také udržet.

dívka ve vodě

To, co vám tam nafouká vítr, to jsou hrubé nečistoty a drobný prach. To se dá sesbírat již v perexu zmíněným náčiním. Tak se zbavíte nečistot viditelných pouhým okem. Ale co s těmi dalšími? Inu o tu další drobotinu se postará filtrace se zeolitem. Ten má v každém jednom zrníčku tunýlky, kterými voda proudí, a tak se zachytává špína. Takže tímto je čistá voda zajištěna. Ale pozor, ještě je zde nebezpečí něčeho, co my očima nevidíme. Jsou to různé choroboplodné bakterie a viry a další neřádstvo, které se projeví až už je pozdě. To už je voda kalná nebo je plná řas. A to zcela jistě nechceme a ani nemůžeme chtít. Jenže co s tím? Když to nemůžeme ničím zachytit.

bazén

To je pravda, sebelepší filtr toto zachytit nemůže, protože tyto zárodky prostě proplují. Takže musí nastoupit jiný bojovník a tím je kdo? Uhodli jste? Ano, je to bazénová chemie. Nikdo se chemikem nenarodil a většina lidí si nanejvýš pamatuje značku vody. A proto má z chemie v bazénu strach. Zbytečně. Přímo v obchodě, kde budete toto zboží objednávat vám poradí co a jak. Není to totiž vůbec nic složité a hravě to zvládne i cvičená opice. Takže se skutečně bát nemusíte. Chemie do bazénu je na skvělé úrovni a je to právě ona, kdo ničí všelijaké zárodky, které filtr nezachytí. Základem je chlor, ale je toho samozřejmě více. Neškodí solinátor, další bojovník proti nechtěným neviditelným potvůrkám. Na každém přípravku je napsán návod v češtině, který je naprosto jasný, a proto můžete chemii v klidu objednat. Zda použijete klasiku nebo tablety je na vás, ale tablety mají spoustu výhod.